En ulykke kommer sjelden alene
Postet av Dahle Idrettslag den 19. Aug 2023
To referat på to tapte kamper ble meget for en referenten, ett som dekker begge kamper får holde. Det er ikke nok Paracet på Dale til å døyve smerten ved å skrive to.
Surnadal gjestet parken på fredag. Det kunne på uinnvidde virke som om ett lag hadde trent i sommer, mens det andre hadde hatt semester. Her har gutta en jobb å gjøre, vi vet den jobben har startet allerede. Surnadal ville mer enn Dahle, og man må tungt smertelindret innrømme at seieren var fortjent. Vi vet gutta kommer sterkere tilbake, og vi vet at referenten ikke er god på å dekke tap.
Det endte med 0-2 tap i parken. Felles for begge lag er at vi selvsagt kunne sagt noe om hvem som manglet, det gjør vi ikke. Begge lag hadde nok fotballspillere til å vinne sin kamp.
5. Div laget dro til Molde i det som kun kan beskrives som et svært lite ginger vennlig vær. I et høl i bakken på Lubbeneset skulle begge lag virkelig få kjørt seg.
Kampen startet godt for våre menn. Isak starter kampen med en vanvittig spurt for å kjøle seg ned, keeper rekker ikke reagere og tar mann i stedet for ball. Erik Bach Raaket gjør seg klar fra 9 meter, og brenner av. Vi var alle enige om at vi har sett bedre straffespark, men unge Raaket er høyt og lavt det meste av tiden og setter returen fra keeper selv. Oppmannen insisterte etter kampen på at Erik brente straffespark, og scoret et spillemål på returen og at han i så måte burde hatt to mål i dag.Det ble nesten håndgemeng med tung fotballfaglig familie etter kampen på den logikken der.
Hurtigtoget Isak Lie bryter lydmuren på ny i det 32. Minutt, han foretrekker å gjøre alt selv uten å gå via straffemerket, noe som sender Dahle opp i 2-1 ledelse. Kampen var på grunn av varmen en lidelse, og at det endte med 4-2 tap gjør det ikke bedre.
Ovenfor ser vi målscorerne Isak Lie og Erik Raaket samt en fra hjemmelaget som ønsket å være med på bildet. Når Makhtar Thione, med 149 eliteserie kamper, europa league kamper og landskamper for Senegal ber om å få være med på bildet, ja da smiler vi selv om vi tapte. Større er vi ikke.
De unge gutta lar seg ikke knekke av dette. Video analyse viser også at man har en del potensiale å hente på å ta litt andre valg enn det vi gjør i dag. Resultatet kunne fort vært det motsatte av det det ble.
Managerne Husby og Stene sier i en sluttkommentar at man ikke skal ta lett på noe før man vet hvor tungt det er. Man kommer følgelig tilbake med tyngde i både 4. og 5. divisjon!
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Dahle Idrettslag

Serieåpning 4. divisjon
09.04.2025

Dahlejente debuterte for KBK
07.04.2025

Årsmøte 25. mars kl. 19.00 i Dahlehallen
27.02.2025

Århundrets signering i Nederland!
06.02.2025

Barnas mini-VM i Arena Nordvest 1. februar
24.01.2025