Godstoget Dahle IL dundrer videre i 4. divisjon med knusende 1-6 seier over Eide og Omegn!
Postet av Dahle Idrettslag den 3. Jun 2023
Referenten sliter alltid med å passere porten på Eide, annet er ikke å vente etter en noe uforsiktig omgang med begrepet «steinkastar» i tidligere kampreferat. En serie heftige meningsutvekslinger gjorde at det sto fire minutter når kverulanten kom seg inn på stadion. Da var stillingen 0-2, heldigvis var et av klubbens mange ekspertpanel på plass og kunne meddele følgende.
Tobias Dahle har fått nok av at spissmakkeren har stjælt overskriftene så langt i sesongen, og utnytter en feil i Eide forsvaret allerede etter 2 minutter. Pur troillskap, men dette skulle være et svakt blaff av en flamme mot det som skulle komme.
Før steinbygda hadde rukket å si anaerobe bakterier tre ganger, kommer det som i følge ekspertpanelet er et mønsterangrep av bibelske proposjoner. Primalainen spill, og captain Andersen får æren av å levere den i nettet. 0-2
Så følger det som er en jevnere periode, men også denne mest dominert av bortelaget. I det 23. minutt er Tobias igjen der han skal være og setter sitt andre for dagen. Målet feires med det som for fremtiden blir kalt «who’s your fantasy captain» feiringen. Et skikkelig suckerpunch til de som har valgt en målløs som kaptein i breddefantasy!
Den stillingen skulle stå seg til dagens meget gode dommer blåste av for pause.
Det er noe med Dahle og 3-0 ledelser. Hva det er, vil kreve en gransking langt over referentens fatteevne. Det er bare å rive av nikotinplasteret å få det bort.
En periode med det man kan kalle rævafotball følger. Som en konsekvens reduserer heimelaget i det 62. minutt. Målet følges opp med flere farlige angrep og avslutninger. Dette kan nå gå alle veier.
Men Dahle er utvilsomt i siget, og der Eide ikke lykkes er bortelaget langt giftigere! I det 78. minutt er det duket for hattrick! Ladies and bandits, Tobias Dahle med sin tredje. Går umiddelbart etter scoringen bort til de yderst få i angrepsrekka som ikke har scoret denne dagen, å bjuder på salt i såret.
Om Dahle vaklet i starten av omgangen så kollapser Eide på slutten.
I det 81. minutt brenner Mads Lindskog av ett langskudd fra corner merket, det går kontant i mål. I en kommentar sier Lindskog bare "kor vanskelig kan det vær da"
I det 89. Minutt kommer Kent opp på corner, han dominerer luftrommet selv uten å ha luft under knottene. 1-6. Skal ALLE score denne kvelden? Svaret er selvsagt nei, Tobias tar med seg matchballen hjem og slipper å returnere den på neste trening da den regelen ikke gjelder på bortekamper.
Refererenten stiller opp målscorerne på en trådbein rekke. Det tar noe tid da en person stiller seg opp til fotografering av gammel vane, men han har ikke scoret og må følgelig kjeppjages. Etter bildet starter hjemturen og ferden nedover på sammenlagt lista i breddefantasy.
Bunnsolid bortekamp, en kongelig prestasjon av samtlige på laget. Det er ingenting som er bedre enn å vinne fotballkamper, å dette laget vil utvilsomt fortsette på samme sporet. Salig salig!
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.